Hovädzie na smotane s brusnicami

Výrobný postup


Mäso

Mäso nakrájame na plátky 1-2 cm vysoké a následne ich opečieme na suchej rozehriatej panvici dozlatova z oboch strán. Do panvici s mäsom pridáme lyžicu masla, štipku soli a odstavíme z tepla. Maslom chvíľku prelievame mäso, aby sa nám ochutilo a zatiahlo úplne, až do vlákien. Mäso vyberieme z panvice a dopečieme ako steak dorúžova v rozohriatej rúre. Udržujeme pri teplote 65°C a necháme tak odležať min. 10 min. Potom plátky nakrájame na tanier, kde dosolíme a okoreníme! Výpek použijeme k príprave omáčky. 

Zeleninový základ

Medzitím sme koreňovú zeleninu nakrájali nadrobno (malú časť zeleniny v celku odložíme na pozdejšie), opražíme ju na slanine ľahko dozlatova. Pridáme soľ, cukor, celé korenie. Cukor necháme jemne zkaramelizovať s horčicou a brusnicami. Zalejeme vinným octom, necháme čiastočne odpariť a až v tomto momente zalejeme pripraveným vývarom. Zavaríme, dochutíme a varíme zeleninu domäkka. 

Omáčka

Zeleninový základ zcedíme a mäkkú zeleninu rozmixujeme do hladka. Konzistenciu omáčky upravíme podľa chuti vývarom a smotanou. Na dochutenie omáčky použijeme citrónovú a pomarančovú šťavu. Nakoniec zjemníme omáčku maslom. 
 


Servírovanie


Sviečkovú omáčku s pečeným mäsom podávame s parenou domácou knedľou, brusnicami a vyšľahanou smotanou. Môžeme pridať koreňovú zeleninu nakrájanú na jemné kocky, ktorú sme si sparili vo vývare a orestovali spolu so slaninou a s nasekanou petržlenovou vňaťou.