Kukuričná polievka s kuracím mäsom

Výrobný postup


Očistenú cibuľu nakrájame na plátky a orestujeme ju zľahka na oleji do mäkka. Pridáme rozmrazenú kukuricu, celé zľahka orestujeme a zalejeme kuracím vývarom. Ochutíme soľou, cukrom a krátko povaríme.

Zmäklú kukuricu rozmixujeme na hladké pyré, pridáme prevarenú smotanu, poprípade ešte kurací vývar, a upravíme hustotu polievky na požadovanú konzistenciu. Následne polievku precedíme.

Kuracie prso umyjeme, osušíme a necháme odpočinúť v izbovej teplote, aby nebolo úplne studené pred opečením. Jemno potrieme olejom a zprudka opečieme na panvici z obidvoch strán. Dopekáme v rúre predohriatej maximálne na 150 °C cca 9 minút tak, aby mäso zostalo vo vnútri šťavnaté, ale bolo prepečené. 


Servírovanie


Pripravenú polievku rozmixujeme spolu s maslom a nalejeme ju do nahriatého taniera, časť kuracieho prsíčka nakrájame na tenké plátky, dosolíme ich, vložíme do polievky, celé pokvapkáme extra panenským olivovým olejom a doplníme žeruchou. 

Ľudia si tuto polévku spojujú hlavne s jarou a letom, kedy je k príprave použitá mrazená kukurica. Samozrejme v sezóne môžeme použiť čerstvé kukuričné klasy. Postup je rovnaký, len z klasov sa naviac pripraví vývar, ktorý do polievky použijeme. Pri mixovaní polievky doporučujem zcedit trochu vývaru a mixovat základ hustejšiej konzistencie, kde získáte jemnejšiu kukuričnú pastu. Tú potom zriedite podľa potreby odcedeným vývarom.